Home article search

Nemôžem sa dostať do nastavení - program si pýta heslo. Čo mám robiť?

Riešenie

Toto okno sa objaví, ak sú nastavenia programu ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security chránené heslom. Slúži proti náhodnej zmene nastavení neopatrným používateľom. V prípade, že heslo neviete, vypýtajte si ho od osoby, ktorá ho zadala - v prípade podnikovej siete to môže byť sieťový administrátor.

Ak ste heslo zadali sami, ale zabudli ste ho, prípadne nie je možné kontaktovať zodpovednú osobu, postupujte takto:

 1. Stiahnite si odblokovaciu utilitu a uložte ju na pracovnú plochu:

    Stiahnuť unlock.exe

 2. Odblokovaciu utilitu spustíte dvojklikom na súbor:
  unlock.exe
  Zobrazí sa okno s číselným odblokovacím ID kódom.

  Používatelia s Windows Vista / 7 / 8 / 10

  Spustite tento nástroj s administrátorskými právami - teda pred spustením kliknite na súbor unlock.exe pravým tlačítkom myši a potom zvoľte možnosť Spustiť ako Administrátor.


Obr. 1-1

 1. ID číslo, ktoré sa vám zobrazilo v okne, nám pošlite cez tento formulár spolu s vaším prístupovým menom a heslom (kvôli overeniu), ktoré vám boli poslané pri kúpe produktu. Po otvorení formulára prejdite do časti Podpora pre domácich používateľov » Ďalšie otázky alebo pripomienky (v prípade, že vám nepomohla žiadna z vyššie uvedených možností) » Žiadosť o kód pre odomknutie prístupu k rozšíreným nastaveniam chránených heslom.

  Ak neviete nájsť svoje licenčné údaje, tieto údaje je možné si nechať zaslať na vašu registračnú e-mailovú adresu, stačí ak ju zadáte do tohto formulára.
   
 2. Z firmy ESET vám príde automatický e-mail s potvrdením vytvorenia nového prípadu v Centre Technickej podpory s unikátnym číslom prípadu.
   
 3. Odpoveď na váš prípad z Centra Technickej podpory bude obsahovať numerický odblokovací kód (UNLOCK CODE). Spustite prosím odblokovaciu utilitu a vložte UNLOCK CODE do poľa s názvom UNLOCK CODE (dajte si pozor, aby ste kód zadali správne). Po vložení kódu stlačte ENTER. Heslo by teraz malo byť odstránené a prístup do nastavení programu úspešne odomknutý.


Obr. 1-2

 1. Otvorte si váš program ESET. Ako môžem otvoriť hlavné okno programu ESET?
   
 2. Stlačte klávesu F5 na klávesnici pre otvorenie okna Rozšírené nastavenia. Ak sa zobrazí okno Rozšírené nastavenia, heslo bolo úspešne odstránené.
   
 3. Kliknite OK.
   
 4. Po skončení prosím reštartujte váš počítač.

Bol tento návod užitočný?