Home article search

Nemôžem sa dostať do nastavení – program si pýta heslo. Čo mám robiť?

Problém

 • Pri pokuse o prístup k nastaveniam program vyžaduje heslo
 • Program neprijíma zadávané heslo
 • Zabudnuté heslo pre prístup k nastaveniam programu
 • Odblokovanie alebo obnova hesla pre prístup k rozšíreným nastaveniam

Potrebujete obnoviť heslo pre aplikáciu ESET Mobile Security pre Android?

Program ESET neakceptuje moje prihlasovacie meno, heslo alebo licenčný kľúč

Aktualizácie môjho programu ESET neprebiehajú v poriadku

Podrobnosti

Bezpečnostné produkty ESET pre domácnosti (pre platformu Windows) poskytujú možnosť nastaviť si heslo pre ochranu prístupu k nastaveniam programu. Ak je váš systém súčasťou podnikovej siete, kontaktujte ohľadom prístupu k nastaveniam programu vášho sieťového administrátora.

Riešenie

Ak sú nastavenia vášho programu ESET chránené heslom, avšak toto heslo ste zabudli/stratili, môžete použiť odblokovací nástroj unlock.exe, prostredníctvom ktorého môžete súčasné heslo odstrániť a obnoviť tak prístup k nastaveniam vášho programu ESET.

Dôležité: Heslo na ochranu nastavení programu vždy nastavuje používateľ; nejde teda o to isté heslo, ktoré je súčasťou licenčných údajov (prihlasovacie meno a heslo, prípadne licenčný kľúč) zaslaných spoločnosťou ESET po zakúpení produktu.

Postupujte podľa nasledujúcich inštrukcií pre spustenie odblokovacieho nástroja unlock.exe a získanie odblokovacieho kódu:

 1. Stiahnite si odblokovací nástroj unlock.exe a uložte ho na pracovnú plochu:

    Stiahnuť unlock.exe

 2. Dvojitým kliknutím na súbor unlock.exe spustíte tento nástroj. Zobrazí sa okno s ID číslom.

  Používatelia Windows Vista / 7 / 8 / 10

  Nástroj unlock.exe je potrebné spustiť s právami správcu – pravým tlačidlom myši kliknite na súbor unlock.exe a z kontextovej ponuky vyberte možnosť Spustiť ako správca.


Obr. 1-1

 1. ID číslo, ktoré sa vám zobrazilo v okne, nám pošlite cez tento formulár spolu s vašimi licenčnými údajmi (prihlasovacie meno a heslo alebo licenčný kľúč), ktoré vám boli zaslané spoločnosťou ESET po zakúpení produktu. Po otvorení formulára prejdite do časti Podpora pre domácich používateľov » Ďalšie otázky alebo pripomienky (v prípade, že vám nepomohla žiadna z vyššie uvedených možností) » Žiadosť o kód pre odomknutie prístupu k rozšíreným nastaveniam chráneným heslom.

  Ak neviete nájsť svoje licenčné údaje, tieto údaje je možné si nechať zaslať na vašu registračnú e-mailovú adresu. Stačí, ak vašu e-mailovú adresu zadáte do tohto formulára.
   
 2. Zo spoločnosti ESET vám príde automatický e-mail s potvrdením vytvorenia nového prípadu v Centre Technickej podpory s unikátnym číslom prípadu. Kým budete čakať na e-mail z Centra Technickej podpory, nástroj unlock.exe môžete zavrieť.
   
 3. Odpoveď na váš prípad z Centra Technickej podpory bude obsahovať numerický odblokovací kód (UNLOCK CODE). Opätovne spustite nástroj unlock.exe a vložte odblokovací kód (UNLOCK CODE) do poľa s názvom Enter CODE (dajte si pozor, aby ste kód zadali správne). Po vložení kódu stlačte ENTER. Heslo by teraz malo byť odstránené a prístup do nastavení programu úspešne odomknutý.


Obr. 1-2

 1. Otvorte váš program ESET. Ako môžem otvoriť hlavné okno programu ESET?
   
 2. Stlačte kláves F5 na klávesnici pre otvorenie okna Rozšírených nastavení. Ak sa zobrazí okno Rozšírené nastavenia, heslo bolo úspešne odstránené.
   
 3. Kliknite OK.
   
 4. Reštartujte váš počítač.


Bol tento návod užitočný?