Knowledgebase business article search

Ako použijem Aktualizáciu programových komponentov (PCU - Program Component Update) na aktualizáciu produktov ESET Endpoint na najnovšiu verziu? (5.x)

Problém

 • Nastavenie produktu ESET Remote Administrator na distribuovanie PCU (Aktualizácia programových komponentov) na klientských staniciach
   
 • Aktualizovanie veľkého počtu klientských staníc vo firemnom prostredí

Alternatívny spôsob aktualizácie klientských staníc:

Riešenie

Nová verzia bola vydaná

Dňa 25.2.2015 bola vydaná nová verzia produktu ESET Remote Administrator 6 a tiež aj ostatné ESET firemné produkty. Tento článok platí pre firemné produkty verzie 5.x a 4.x. Pre informácie o tom, čo je nové v najnovšej verzii a ako prejsť na novšiu verziu, prejdite na nasledujúce články:

Pre aktualizáciu produktov ESET Endpoint Security alebo ESET Endpoint Antivirus na najnovšiu verziu použitím PCU (Aktualizácia programových komponentov) postupujte nasledovne:

 • Posledná verzia programu ESET Endpoint Security 5 je 5.0.2272.7
 • Posledná verzia programu ESET Endpoint Antivirus 5 je 5.0.2272.7

Súbory PCU (.nup) nie sú dostupné zo servera na preberanie súborov spoločnosti ESET

Prosíme o stiahnutie a rozmiestnenie pomocou vášho interného Mirror servera.
Pri sťahovaní plnej verzie produktu sa otvorí okno, do ktorého musíte zadať vaše používateľské meno a heslo. Pozrite si potvrdzovací e-mail od spoločnosti ESET s vašimi registračnými údajmi alebo kliknite sem a my vám znovu pošleme vaše používateľské meno a heslo.

Dohoda s koncovým používateľom o používaní softvéru

Stiahnutím staršej verzie tohto produktu explicitne súhlasite s podmienkami a pravidlami novej Dohody s koncovým používateľom o používaní softvéru. V opačnom prípade prosím stiahnite a nainštalujte najnovšiu verziu tohto produktu.

 1. Stiahnite si zodpovedajúce .nup súbory a príslušný update.ver.txt súbor produktu ESET Endpoint Security/ESET Endpoint Antivirus podľa vášho jazyka a bitovej architektúry počítača.
Jazyk
(locale)
Verzia
 
ESET
Endpoint
Antivirus
(32-bit)
ESET
Endpoint
Security
(32-bit)
ESET
Endpoint
Antivirus
(64-bit)
ESET
Endpoint
Security
(64-bit)
Obsahy pre
súbor update.ver
v lokálnom Mirrore
Čeština (CSY) 5.0.2272.7 eea_nt32_csy.nup ees_nt32_csy.nup eea_nt64_csy.nup ees_nt64_csy.nup csy_update.ver.txt
Angličtina (ENU) 5.0.2272.7 eea_nt32_enu.nup ees_nt32_enu.nup eea_nt64_enu.nup ees_nt64_enu.nup enu_update.ver.txt
Slovenčina (SKY) 5.0.2272.7 eea_nt32_sky.nup ees_nt32_sky.nup eea_nt64_sky.nup ees_nt64_sky.nup sky_update.ver.txt

Ostatné .nup súbory lokalizované do zvyšných jazykov si môžete v prípade potreby stiahnuť v anglickej verzii tohto článku.

 1. Premiestnite stiahnuté súbory do vášho priečinku pre ukladanie súborov z Mirror servera.

  Ako nainštalujem ESET Remote Administrator s konfiguráciou Mirror servera? (5.x)

  POZNÁMKA: Konfigurácia Mirror servera v ostatných ESET produktoch

  Pre konfiguráciu Mirror servera na použitie s ostatnými serverovými produktami ESET, ako napríklad ESET File Security pre Linux/BSD/Solaris alebo ESET File Security pre Windows Server si prečítajte online Documentáciu na našej webovej stránke.

  Pre zistenie polohy priečinku pre ukladanie súborov z Mirror servera, inštalovaného do prednastaveného umiestnenia v operačnom systéme Windows Server, postupujte nasledovne:
  1. Uistite sa, že skryté súbory a priečinky sú zobrazované. Kliknite na Štart Ovládací panel Možnosti priečinka, rozkliknite kartu Zobrazenie, zaškrtnite možnosť Zobrazovať skryté súbory, priečinky a jednotky a násk OK.

Obr. 1-1
Kliknite na obrázok pre jeho zväčšenie v novom okne

  1. Prejdite do zodpovedajúceho priečinka uvedeného nižšie v závislosti od vášho operačného systému:
   • Windows Server 2008 a novšie: C:\ProgramData\ESET\ESET Remote Administrator\Server\mirror
   • Windows Server 2003: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ESET\ESET\Remote Administrator \Server\mirror
 1. Nájdite súbor update.ver v priečinku mirror a otvorte ho pomocou textového editora, ako napríklad Poznámkový blok.
 2. Na koniec súboru update.ver skopírujte celý obsah stiahnutého textového súboru update.ver.txt, uložte a zavrite súbor.

Obr. 1-2
Kliknite na obrázok pre jeho zväčšenie v novom okne

Vypnite prosím aktualizáciu mirrora na serveri

Disable the update of server Mirror as long as all endpoint clients are updated, otherwise the modified update.ver file will be rewritten, thus loosing manual changes carried out in step no. 4.

1. Otvorte ESET Remote Administrator Console.
2. Kliknite Tools →  Server options and kliknite na záložku Updates
3. Odznačte možnosť Create update mirror a kliknite Ok.

 

 1. Ak  na vašich klientských stanicách nie je nastavená aktualizácia z interného Mirror servera, použite Editor politík na nastavenie aktualizácii klientských staníc z interného servera.

  Pre podrobné inštrukcie navštívte nasledovný článok databázy znalostí spoločnosti ESET: Ako nastavím ESET klientov aby pristupovali na aktualizačný Mirror server v produkte ESET Remote Administrator? (5.x).

PCU aktualizácia produktov, pozor

Aktualizáciu produktov na najnovšiu verziu použitím PCU nie je možné uskutočniť, ak vírusová databáza nie je aktualizovaná. Uistite sa prosím, že všetky klientské stanice maju aktualizovanú vírusovú databázu, alebo používajú verziu vírusovej databázy novšiu od verzie 8000 (13. február 2013).

Klientské stanice budú vyzvané k aktualizácii produktu ESET Endpoint Antivirus alebo ESET Endpoint Security na najnovšiu verziu automaticky po stiahnutí aktualizácií v produkte ESET Remote Administrator server.

Obr. 1-3
Kliknite na obrázok pre jeho zväčšenie v novom okne

Ak stále neviete vyriešiť váš problém, prosím kontaktujte technickú podporu spoločnosti ESET.Bol tento návod užitočný?