Knowledgebase business article search

ESET Remote Administrator'ı 5.x sürümüne yükselttiğimde, ESET Remote Administrator 4.x ve önceki sürümlerin ayarlarını kullanarak nasıl yeni bir Policy oluşturabilirim?

Sorun

 ESET Remote Administrator 5 ile birlikte kurulan ESET Configuration Editor,  4. ve 5. sürüm için farklı ayar bölümleri içermesiyle önceki ERA sürümlerinden farklıdır. Mevcut bir 4. sürüm üründen aldığınız .xml ayar dosyasını ESET Configuration Editor'e yüklediğinizde bu ayar sadece Windows product line V3 ve V4 bölümünde görünecektir ve V5 sürümlerine uygulanmayacaktır.

 • Sürüm 4.2 ve üzeri ESET Business Edition kullanıcıları: Mevcut ayarlarınızı korumak için 4.2 sürümü üzerinde Endpoint kurulumunu yapın. Ayarlarınız aynı şekilde Endpoint sürümüne geçecektir. Kurulan Endpoint sürümünden aldığınız ayar .xml dosyasını diğer endpoint sürümlerine yükleyerek kullanabilirsiniz veya Policy'e ekleyebilirsiniz.
 • Sürüm 4.0.xxxx ve altı ESET Business Edition kullanıcıları: Endpoint sürümlerine yükseltme yapmadan önce bir ayar .xml dosyası almanızı tavsiye ederiz. Endpoint sürümünü kurduktan sonra mevcut ayarlarınız otomatik olarak Endpoint sürümüne geçmeyecektir ancak ayarları elle yeniden yaparken daha önce aldığınız ayar dosyasını referans olarak alabilirsiniz. Bir ayar .xml dosyası almak için gerekli olan talimatları aşağıdaki bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz:

Çözüm

Zaten ESET NOD32 Antivirus Business Edition/Smart Security Business Edition sürüm 4.2 üzerinde yapilandirilmis ayarlariniz varsa, bu istemciden bir ayar .xml dosyasi alip  ESET Remote Administrator Console üzerindeki bir Policy'e yüklemek için asagidaki adimlari takip edebilirsiniz.

Önemli!

I. adımı ayarlarını kullanmak istediğiniz istemci bilgisayar üzerinde, II. adımı ise ESET Remote Administrator kurulu olan sunucu üzerinde gerçekleştirin.Ekran 1-2
Görsele tıklayarak resmi yeni bir pencerede büyütebilirsiniz

 

 1. İstemci
  1. Yeni policy'de kullanmak istediginiz ayarlarin oldugu istemcide,  Baslat → Tüm Programlar → ESET → ESET Smart Security veya ESET NOD32 Antivirus bölümünde yer alan ESET   simgesine çik tiklayarak ESET ürününü açin. Ayarlarinizi kontrol edin ve policy olarak kullanmak istediginiz sekle getirin.
  1.  How to download and install ESET Endpoint Security or ESET Endpoint Antivirus on individual client workstations adresindeki makaleyi takip ederek bu istemcideki ürünü endpoint sürümüne yükseltin. Yükseltme islemi sirasindaki Intallation mode asamasinda Use current settings kutucugu seçili olmalidir.  Ekran 1-1

  1. Yükseltme islemi bittikten sonra önceki sürümdeki ayarlarin yeni sürümde de olup olmadigini kontrol edin ve Ayarlar  Ayarları al ve ver  (bknz Ekran 1-2)bölümünden bir ayar dosyasini disari çikartin.
  2.  Ayarları al ve ver penceresinde  Ayarları ver seçeneğine tıklayın ve ayar dosyasına bir isim vererek Tamam butonuna tıklayın. Çıktı aldığınız ayar .xml dosyasını ESET Remote Administrator kurulu olan sunucuya taşıyın.
 2. ESET Remote Administrator Console
  1. ESET Remote Administrator Console ana menüsünden  Tools → Policy Manager menüsüne tıklayın, sonra açılan pencerenin sol bölümündeki Add New Policy butonuna tıklayın. Create New Policy penceresinde Copy policy configuration from .xml file seçeneğini seçin ve 4. adımda elde ettiğiniz ayar .xml dosyasını gösterin.Tamam butonuna tıklayarak, ayarlarını belirlediğiniz ayar .xml dosyasından alan bir policy oluşturun.  Ekran 1-3

  1. Policy Manager penceresinde yeni oluşturduğunuz policy'i seçin ve sağ bölümde yer alan Add Clients butonuna tıklayın. Bu pencerede seçtiğiniz policy üzerindeki ayarları hangi istemcilerin almasını istiyorsanız, o istemcileri sağ tarafa geçirin ve OK butonuna tıklayarak ayarları kaydedin.  Ekran 1-4

  NOT:

  Ayrıca, "5 kullanan istemciler otomatik olarak bu policy üzerinden ayarları alsın"  gibi bir konfigurasyon yapabilirsiniz. Policy konfigurasyonu hakkında detaylı bilgi için ERA Administrators Manual dökümanını okuyabilirsiniz.

  1. OK butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydedin ve Policy Manager penceresini kapatın. İstemciler ERA Server'ı tekrar kontrol ettiklerinde yeni policy ayarlarını otomatik olarak alacaklardır.


Was this information helpful?