Vyhľadávanie článkov pre firmy

Ako postupovať pri konfigurácii, kedy sa zdieľaný mirror adresár s aktualizačnými súbormi nenachádza na tom istom počítači ako ESET Remote Administrator Server?

Riešenie

Hoci ESET odporúča aby ste konfigurovali Mirror Server ako HTTP Server, možete ho nastaviť aj ako zdieľaný sieťový adresár. Ak máte problémy so zdieľaným adresárom, ktorý ste vytvorili pre Mirror Server , a adresár sa nachádza na tom istom počítači ako ESET Remote Administrátor Server (obvykle je to tak), kliknite sem a uistite sa, že ste nič nezanedbali.

Ak konfigurujete Váš Mirror server pre poskytovanie aktualizácií cez zdieľaný sieťový adresár, a tento sa nenachádza na rovnakom  PC ako ESET Remote Administrator Server, musíte špecifikovať administrátorské prihlasovacie údaje pre prístup na iný PC – Prosím pozrite si inštrukcie typu krok – za – krokom nižšie.

  1. Akonáhle ste ukončili základné kroky pre vytvorenie Miror-u ako zdieľaného sieťového adresára, kliknite na záložku Other Settings. Potom, Kliknite na tlačidlo Edit Advanced Settings.


Obr. 1-1

  1. Zobrazí sa ESET Konfiguračný editor, kde v stromovej štruktúre v ľavej časti okna editora klikninte na ESET Remote Administrator >ERA Server > Mirror>Username:
  2. Do poľa Value: v pravej časti, vpíšte názov Windows stanice kde sa nachádza zdieľaný adresár.

Obr. 1-2

  1. Kliknite na Password: a následne na Set Password tlačidlo napravo. Zadajte helso, napíšte ho opätovne pre overenie a kliknite na tlačidlo OK.
  2. Zatvorte okno ESET Konfiguračného editora a kliknite na YES aby sa zmeny uložili. Znova kliknite na OK aby sa uložili nastavenia okna Server Options.


Bol tento návod užitočný?