Artykuły dotyczące produktów domowych

Jak uruchomić skanowanie komputera?

Problem

 •  Podejrzewasz, że Twój komputer jest zainfekowany (działa wolno lub nieprawidłowo)?

Szczegóły

Skanowanie komputera powinno być przeprowadzane w celu sprawdzenia, czy komputer nie jest zainfekowany. Zaleca się aby skanowanie komputera przeprowadzane było przynajmniej dwa razy w miesiącu, lub częściej w przypadku mocniej narażonych komputerów jako część rutynowych środków bezpieczeństwa. Regularne skanowanie komputera może ochronić komputer przed:

 • Zagrożeniami, które znajdowały się w systemie przed zainstalowaniem oprogramowania ESET.
 • Bezczynnymi, potencjalnie szkodliwymi plikami w systemie operacyjnym, które mogły nie być wykrywane przez starsze sygnatury wirusów.
 • Infekcjami, które nastąpiły w momencie, kiedy ochrona w czasie rzeczywistym była nieaktywna (możliwe jedynie, kiedy została wyłączona przez użytkownika).

Rozwiązanie

 1. Uruchom program ESET Smart Security lub ESET NOD32 Antivirus. Jak mogę uruchomić mój program ESET? Jak uruchomić program ESET?
   
 2. Kliknij Skanowanie Komputera -> Skanowanie Inteligentne aby zainicjować skanowanie komputera (skanowanie można wstrzymać lub anulować skanowanie w dowolnym momencie przez wciśnięcie przycisku Pauza lub Anuluj po prawej stronie, obok paska postępu).

 3. Po zakończeniu, zostanie wyświetlone okno podsumowania ukazujące liczbę przeskanowanych, zainfekowanych, oraz wyleczonych obiektów. Aby wyświetlić szczegółowe wyniki skanowania, należy przejść do kroku 4.

  Co w przypadku odnalezienia infekcji?

  Jeżeli podczas skanowania komputera została wykryta infekcja i nie została ona usunięta, proszę o zapoznanie się z poniższymi artykułami:


  Mój komputer ma wirusa - co zrobić?

  Mój program ESET wykrył infekcję ale nie mógł jej usunąć

  Jak przywrócić pliki z kwarantanny?

  Jak usunąć pliki z kwarantanny?

 4. Klikamy Narzędzia > Pliki dzienników.

 5. Wybierz Skanowanie komputera z menu rozwijanego Dziennik. Kliknij dwukrotne na pozycję listy, która reprezentuje ostatnie zakończone skanowanie. Pojawi się okno Skanowanie Komputera, które wyświetli szczegóły dziennika skanowania.